חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאבי גב במחזור: ממה זה נובע ואיך מתמודדים?

המחזור מגיע פעם אחת בחודש, אך הוא עשוי להביא איתה לא מעט אי נעימות. כל אישה יכולה לספר על בעיות שונות המגיעות ביחד איתו. יש נשים שמספרות על מגוון רחב של תופעות שונות, ואחרות שיכולות לספר על מספר מועט של תופעות. אצל כל אישה המחזור מופיע עם בעיות שונות, אך לרוב לא ניתן להתעלם מהן.

בנוסף אצל נשים יכולים להיות גם כאבים מסיבות שונות למשל אחרי לידה.

כאבי גב במחזור זה לא דבר נדיר, והם עשויים להופיע אצל לא מעט נשים. כאבי גב מגיעים כחלק ממגוון רחב של תופעות שונות שהופכות את המחזור למעיק. אך תיקחו בחשבון כי יש כל מיני דרכים ושיטות שונות להתמודד עם המצב. אין טעם שתשאירו את המצב בדיוק כפי שהוא כרגע, כדאי לכן להבין איך להתמודד איתו ביעילות.

כל אישה צריכה לדעת איך לחיות עם המחזור בשלום. הרי המחזור מגיע באופן קבוע פעם אחת בחודש, ואי אפשר להעלים אותו כלא היו. אם אישה לא תדע כיצד להתמודד עם אותם כאבי גב, היא עשויה להחמיר את המצב עוד יותר. כעת יש לכם הזדמנות לקרוא את המאמר הבא שיענה על כל השאלות שעשויות להציף אתכן.

מדוע נשים רבות סובלות מכאבי גב בזמן המחזור?

כמו שכבר אמרנו כאבי הגב הם חלק ממגוון רחב של כאבים העלולים להופיע בזמן מחזור. זוהי הסיבה שבגללה אף אישה לא מצפה בקוצר רוח לתקופה הזאת במהלך החודש. יש נשים שמגיעות למצב שבו הן נאלצות לשהות במיטה לא מעט על מנת להתמודד עם הכאבים הללו. אך לפני שנדבר כיצד תוכלי לשפר את המצב, נסביר מדוע מופיעים כאבי גב דווקא בזמן המחזור. הרי עבור נשים רבות אין קשר בין כאבי הגב לבין המחזור שכל אחד מהם מתרחש באזור אחר בגוף.

כאבי גב במחזור יכולים להגיע בגלל כאבי מחזור. כאבי מחזור הם לרוב כאבי בטן המגיעים מהתכווצות הרחם של האישה. אך לא פעם אותם כאבי בטן משליכים בצורה מסוימת גם על הגב. מהסיבה הזאת לא מעט נשים עלולות לחוות עם כאבי המחזור גם כאבי גב עזים.

סיבה נדירה יותר לכאבי גב בזמן המחזור היא אנדומטריוזיס. אנדומטריוזיס היא תופעה שבה גדלים בחלק החיצוני של הרחם תאי רבייה בצורה מהירה. הכאב הזה הוא כאב חזק וחד מאוד, כזה שאף אחת לא תוכל להתעלם ממנו. אך אין לך מה להיכנס ללחץ, לרוב זוהי לא הסיבה לכאבי הגב שמהם את סובלת.

אחרי שאת מכירה את הסיבות השונות שעלולות להביא לכאבים השונים בזמן התקופה החודשית שלך, תוכלי להתקדם קדימה. כעת הגיע הזמן להבין כיצד תוכלי להתמודד באופן יעיל עם המצב שנכפה עלייך.

האם צריך לגשת לרופא במצב של כאבי גב?

נדגיש כי למרות שכאבי האלה לא נעימים, לרוב אין צורך לגשת לרופא. כאבי גב במחזור מתרחשים אצל לא מעט נשים שונות, כך שאתן נמצאות בחברה טובה. לרופא שמטפל בך אין יותר מידיי מה לעשות על מנת לסייע לך להתמודד עם הכאבים. כל שיטות הטיפול עליהן נספר בהמשך המאמר, הן השיטות שאמורות לסייע להתמודד עם הכאבים. רק אם הכאבים חזקים במיוחד, זוהי יכולה להיות סיבה מספיק טובה לגשת לרופא.

תיקחי בחשבון כי המחזור עשוי להביא איתו כמו שכבר אמרנו לא מעט אי נעימות. אם כל פעם שיגיעו כאבי מחזור תפני אל הרופא, את עלולה לבזבז זמן יקר. במקרה של דילמה, תמיד תוכלי להתייעץ עם הרופא בטלפון על מנת לקבל ממנו תשובות מדויקות.

כאבי גב בזמן מחזור

כיצד מתמודדים עם כאבי גב במחזור?

מבחינתך הדבר הכי חשוב הוא לזכור כי מדובר על כאבים שאמורים לעבור. ברגע שאת תראי את האור בקצה המנהרה, תוכלי לקחת את כאבי הגב בפרופורציות הנכונות. לא מעט נשים רואות את כאבי הגב בצורה לא פרופורציונאלית, ולכן הן מגיבות בצורה שלא באמת יכולה לסייע. תזכרי כי המחזור נמשך רק כמה ימים, וברגע שהמחזור יפסיק גם הכאבים אמורים להיעלם.

הדרך הכי טובה להתמודד עם תופעה זו היא על ידי משככי כאבים. קיימים בשוק לא מעט משככי כאבים שנועדו לסייע ולהפחית את עוצמת הכאב. אם משככי הכאבים הרגילים לא עוזרים, תמיד תוכלי לקחת משככי כאבים עוצמתיים. קיימים כל מיני משככי כאבים שמסייעים להתמודד עם כאבי גב באופן ספציפי. היתרון של משככי הכאבים הוא שהם יכולים להעלים גם את כאבי הבטן.

אפשרות נוספת להתמודד עם כאבי גב במחזור היא על ידי תרופות טבעיות. גם כאן תוכלו למצוא מבחר ענק של אופציות שאמורות לסייע. כל מיני תרופות טבעיות שמטרתן העיקרית להפחית כאבי מחזור. מכיוון שמדובר על כאבים שכיחים מאוד אצל לא מעט נשים, קיימות לא מעט תרופות טבעיות. רק נשאר שכל אישה תבחר את התרופה הטבעית שמבחינתה אמורה לסייע.

חשוב להגיב לכאבי הגב במהירות, על מנת למנוע מהם להחמיר. נשים שלא מטפלות בכאבי הגב מיד עם הופעתם, עלולות למצוא את עצמן מושבתות לחלוטין. גם אם כאבי הגב מגיעים בכל פעם שיש לך מחזור, זה עדיין לא אומר שאת צריכה להקל בהם ראש.

מה חשוב לדעת על כאבי גב במחזור?

אחרי שקראת את כל המאמר תוכלי לדעת כיצד להתמודד עם כאבים אלו אשר המשליכים על הגב. נדגיש כי לא תמיד את אמורה לחוות כאבי גב בזמן המחזור החודשי. יש כאלה שכאבי הגב מגיעים להן רק כאשר המצב באמת חמור. אחרות עלולות לסבול מכאבים כמעט בכל פעם שיש להן מחזור. כך שבאופן עקרוני אין באמת נוסחה מסוימת שעל פיה כל אישה יכולה לבסס את החלטתה.

נציין בנוסף כי לכל אישה כאבי המחזור מופיעים בצורה מעט שונה. כך שאין טעם שתנסי להבין כיצד כאבי הגב או הכאבים האחרים מגיעים. כל אחת יכולה לספר סיפור שונה, ואת תמצאי את עצמך מאבדת את הכיוון. מוטב כי תנסי ללמוד כיצד כאבי המחזור מופיעים אצלך ולא כיצד הם מופיעים אצל האחרות. כמו שאמרנו כאבי גב במחזור לא תמיד מופיעים אצל כל הנשים. יש כאלה שזה מופיע להן, ואחרות שסובלות מכאבים אחרים באזורים שונים בגוף.

תנסי לשמור על מנוחה כאשר את חווה כאבי גב בזמן התקופה שלך בחודש. זה אומנם עלול להגביל אותך מעט, אך זה ימנע ממך סבל מיותר. זוהי עוד המלצה שככל הנראה תוכלי לקבל על ידי הרופא שיטפל בך. מנוחה היא הדרך הכי טובה שיש להפחית את העוצמה של כאבי הגב. אם תצליחי גם לקחת חופש מהעבודה או מהעיסוקים האחרים זה בהחלט יכול לסייע.

כאבים אלו מופיעים לרוב בחלק התחתון של הגב. הכאבים לא אמורים להגיע לחלקו העליון של הגב או לשכמות. כך שאם את סובלת מכאבים גם בגב העליון, זה בהחלט אמור להצדיק בדיקה של רופא. אם יש לכם ספקות או חששות, תמיד כדאי להסיר אותם על ידי בדיקה של איש מקצוע. הכאבים אמורים לעבור אחרי שהמחזור יפסיק, ואם הם נמשכים תוכלי להתייעץ עם הרופא שלך.

אין לראות בבלוג זה או בתוכן המופיע בו כתחליף לייעוץ רפואי. השימוש באתר ובתוכן הכלול בו הוא על אחריותו המלאה והבלעדית של המשתמש בלבד, ואינו מהווה, בשום מקרה, ייעוץ, הכוונה או המלצה מצד האתר.

לירן אלידומי

את הבלוג הזה הקמתי אחרי תקופה ארוכה בא סבלתי מכאבי גב תחתון עקב בלט קל משיק בעמוד השדרה, מה שגרם לי לכאבים עזים בנהיגה, וגם לפני השינה, החלטתי להקים בלוג שנותן מענה מקיף לכל השאלות שמצאתי ברשת כדי לעזור לכם להתמודד עם כאבי הגב שלכם.

מאמרים נוספים