חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהי עזרה ראשונה בעבודה ולמה כדאי להתאמן בה?

עזרה ראשונה היא, במילים פשוטות, טיפול חירום מיידי הניתן לאדם שנפגע או חולה, לפני הגעת סיוע רפואי למקום. ניתן לחלק את מטרות העזרה הראשונה לקטגוריות הבאות:

 • לשמור על החיים – במילים אחרות, למנוע מהנפגע למות
 • סיוע בהחלמה – למתן תמיכה פיזית ורגשית
 • ניהול האירוע – למניעת החמרה במצבים, על ידי טיפול בפציעות ומחלות

רוב אירועי הזרה ראשונה בעבודה הם קלים יחסית, כגון חתכים, כוויות וחבלות. אלה נפוצים למדי במגזרי מקומות עבודה כמו אירוח, שירותי בריאות וחינוך. עם זאת, מה לגבי האירועים המשמעותיים יותר, שבהם ערכת עזרה ראשונה פשוט לא תספיק? תקריות בקנה מידה גדול יותר עשויים להתרחש בתדירות נמוכה יותר, אך אם/כאשר הם מתרחשים, מקום העבודה שלך יצטרך להבטיח שאתה מוכן היטב למקרים שיתעוררו.

למרות שמקום העבודה שלך עשוי להיות 'בסיכון נמוך', לפעמים זה פשוט לא מספיק להחזיק תיבת עזרה ראשונה באתר. מה אם יש מצב שמצריך עזרה ראשונה דחופה לטיפול בפציעות טראומה? אנו נבדוק מדוע חשוב להבטיח הדרכת עזרה ראשונה יסודית לצוות במקום העבודה שלך במאמר הבא נסקור מדוע חשוב ללמוד קורס עזרה ראשונה 28 שעות ואיך הוא יכול לעזור כמעט בכל אירוע.

עזרה ראשונה בעבודה

זוהי דרישה משפטית לעסק להבטיח שעובדיו מוגנים ויקבלו תשומת לב מיידית כאשר מתרחשת תאונה.

בעוד שמקומות עבודה מסוימים, כמו משרדים, עשויים להיראות כמו מקומות בטוחים, ישנם סיכונים רבים שאולי אינך מודע אליהם. תרחישי עזרה ראשונה ותאונות יכולים להתרחש בכל עת, וכאשר הם מתרחשים בהכרח, מי במשרד יוכל לעזור?

על ידי השתתפות בקורס עזרה ראשונה מובנית, כגון קורס עזרה ראשונה בעבודה או חירום עזרה ראשונה בעבודה, תלמדו טכניקות חשובות, אסטרטגיות ותהליכי חשיבה לסיוע לנפגעים. תקבל הכשרה כיצד להגיש עזרה ראשונה לאנשים נחנקים, בהלם, דימום או מחוסר הכרה, כמו גם כיצד לבצע החייאה וכיצד להשתמש בציוד עזרה ראשונה כראוי. כמו כן, תקבל הדרכה מקיפה כיצד להעריך מצבים ונסיבות, וכיצד לפעול בצורה בטוחה ויזומה בשעת חירום.

בסוף הקורס, תקבלו תגמול גם בכישורי עזרה ראשונה מוכרים. לאחר מכן, על ידי השתתפות בקורס רענון עזרה ראשונה, תשמור על ההסמכה הזו בתוקף.

להלן מספר סיבות מעשיות נוספות מדוע כדאי לשקול הדרכת עזרה ראשונה סטנדרטית או חירום עבור הצוות שלך.

יתרונות הכשרת עזרה ראשונה בעבודה

 1. אימון עזרה ראשונה מציל חיים
  זהו אחד היתרונות המובנים מאליהם של עזרה ראשונה; הוכח שהוא מציל אנשים ממוות. ביצוע הדרכת החייאה מעמיקה יכין אותך למצב שבו ייתכן שתצטרך להתערב ולעזור להציל חיים.
 2. מפחית תאונות חוזרות
  קורסי הכשרה לעזרה ראשונה עוזרים לנציגים ללמוד להיות יותר מודעים לבטיחות, מה שיכול, בהרחבה, לסייע במניעת אותם סוגי תאונות. צמצום הסיכונים והפחתת התקריות תלויים בכך שהעובדים הופכים מודעים יותר לשיטות בטוחות.
 3. מגביר את הביטחון והבטיחות
  לימוד עזרה ראשונה ונהלי חירום לא רק יעניק לעובדים את הכישורים להגיש עזרה ראשונה בצורה נכונה. זה גם יעניק להם תחושת ביטחון ומודעות משופרת כיצד לנהל מצב חירום ביעילות.
 4. אנשים יודעים להשתמש נכון בערכת עזרה ראשונה
  כמה עובדים יכולים כרגע לפרט מה יש בתיק עזרה ראשונה, וכיצד להשתמש נכון בציוד? בהרשמה לקורסי עזרה ראשונה הם יידעו בדיוק מה צריך להיות בערכה, כמו גם איך לתחזק אותה נכון, ולהשתמש בהם באופן יזום.
 5. שומר על בטיחות העובדים מחוץ לעבודה
  כישורי עזרה ראשונה שנלמדים לנציגים לא רק יעזרו להם בעבודה. הם יחזיקו במיומנויות אלה לכל החיים, בעיקר אם ישתתפו בקורס הרענון 'עזרה ראשונה בעבודה'.
 6. זה נהדר עבור מורל החברה ובניית צוות
  על ידי לימוד מיומנות שיתופית המסייעת לעובדים לדאוג זה לזה, זה יכול לקרב אותם זה לזה.
 7. זה חסכוני
  עלות קורס עזרה ראשונה היא כלום, בהשוואה לעלות ולנזק שנגרם מאובדן של אדם אהוב. זה יוביל רבות בהבטחת בריאות ובטיחות לטווח ארוך במקום העבודה.

אין לראות בבלוג זה או בתוכן המופיע בו כתחליף לייעוץ רפואי. השימוש באתר ובתוכן הכלול בו הוא על אחריותו המלאה והבלעדית של המשתמש בלבד, ואינו מהווה, בשום מקרה, ייעוץ, הכוונה או המלצה מצד האתר.

לירן אלידומי

את הבלוג הזה הקמתי אחרי תקופה ארוכה בא סבלתי מכאבי גב תחתון עקב בלט קל משיק בעמוד השדרה, מה שגרם לי לכאבים עזים בנהיגה, וגם לפני השינה, החלטתי להקים בלוג שנותן מענה מקיף לכל השאלות שמצאתי ברשת כדי לעזור לכם להתמודד עם כאבי הגב שלכם.

מאמרים נוספים