חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רופאים מציעים עצות להקלה על העומס על הגוף שלך בזמן עריכת פאזלים

רבים מאיתנו עדיין מנסים למצוא דרכים להישאר עסוקים בתקופות אלה של הסגר. אולי אפילו התחלת לעבוד על הרכבת פאזלים, אבל ייתכן שהפאזל הזה מביא לך קצת כאבי גב וצוואר.

לפי כירופרקט אחד שדיברנו איתו, הוא אומר שזה די נפוץ עבור אנשים שעובדים על הפעילויות הפופולריות האלה. אז מה אתה יכול לעשות כדי להקל קצת על הכאב הזה? מומחים אומרים לנסות לקחת הפסקות בין לבין כדי לתת לגוף שלך מנוחה.

הם אומרים כי התכווצות יכולה להוסיף מתח רב לצוואר ולגב התחתון, אז כדאי לנסות גם לנוע בתנוחות שונות. ולגבי אם אתה צריך למתוח את האזורים שבהם אתה כואב? הרופאים אומרים שזה אסור, ובמקום זאת כדאי לנסות את העצות הבאות:

הכל קשור לתדירות התנועה, ורק להיות מודע ומודע ליציבה שלך. אתה יכול גם לעשות טיפול בניגוד שבו אתה משתמש בקרח במשך 10 דקות ולאחר מכן מחמם במשך 10 דקות מיד לאחר מכן. שוב 10 ו-10, 20 דקות פעילים ואחר כך שעה חופש.

אם הכאב לא חולף לאחר אותו סבב ראשון של מריחת קרח וחום, אתה יכול לנסות זאת שוב לאחר שעוברת שעה. אתה יכול גם לקחת תרופות ללא מרשם כגון Advil כדי להקל על הכאב גם כן.

מתיחת צוואר:

הנח את הידיים שלך, אחת מוערמת על השנייה, על גבי עצם הבריח שלך. אני אוהב לעשות את זה בדיוק באמצע ואתה רוצה לחשוב על הידיים והזרועות שלך כמשקולת נייר, לא על עוגן. אתה רק רוצה להפעיל קצת לחץ, אבל אתה לא חונק את עצמך כי כולם צריכים לנשום 😊. הַבָּא:

 • הפיל את הסנטר אל החזה
 • שאיפה עמוקה
 • נשוף כשאתה ממשיך להניח בעדינות את ידיך על עצם הבריח ולהתחיל להרים את הסנטר לכיוון התקרה
 • כשאתה מתחיל להרגיש מתיחה בחלק הקדמי של הצוואר, זה עשוי להרגיש כמו משיכה, אבל פשוט לך למקום ה"לא נוח" שלך ותתחיל לאט לאט לעשות "קשתות סנטר" קטנות. תחשוב על התחקות אחר קשת/חצי עיגול/קשת בענן כדי להמשיך ולחקור את עומק הרקמות הפצועות האלה, זה כמו לנקות את קורי העכביש בגופך.
 • המשיכו עם זה, ופשוט חקרו את האזורים הדוקים, שזרו את הראש סביבכם, שלבו קצת תנועה!
 • לאחר כ-60-90 שניות, הורד באיטיות את הסנטר חזרה אל החזה, שאיפה אחת עמוקה ונשיפה והפיל לאט את הידיים.

כעת, אתה אמור להרגיש עלייה בטווח התנועה בצוואר שלך וזוהי מתיחה פנטסטית לכל אחד, חידה או לא!

מתיחת ירך בישיבה:

זה לא יכול להיות קל יותר והוא נמצא ברשימת 'חייבים לעשות' עבור כל מי שיושב. ברור שתזדקק לכיסא, ואני אוהב להרים את התחת שלי לקצה הכיסא.

 • צלבי את הרגליים כך שהקרסול הימני שלך יהיה על הירך השמאלית
 • עם עמוד שדרה ישר, קח נשימה עמוקה פנימה, התיישב יפה וגבוה ובנשיפה, צרו קדימה עד שתרגישו מתיחה באזור הירך/ישבן הימנית. תלוי עד כמה אתה לוחץ אתה עלול אפילו להרגיש את זה בגב התחתון שלך. אבל חשוב לשמור על גב ישר ולחשוב על צירים מהמותניים, אתה לא רק מעגל את הגב. זה יעזור לך לא רק להגן על עמוד השדרה שלך אלא גם לכוון קצת יותר לירכיים המרוטשות האלה.
 • אל תהסס להזיז את פלג הגוף העליון מצד לצד בסוג של תנועת נדנוד כדי שוב, לנקות את קורי העכביש הפאסיים החוצה.
 • הקדישו כ-60-90 שניות לפני החלפת צד
 • חזור על הצד השני ואז קום וקפוץ משמחה כי הירכיים שלך מרגישות מדהים ואתה לא מאמין שחיית כל עוד חיית בלי המתיחה הזו בחייך 😊

גם אם תשלבו רק את 2 המתיחות הפשוטות הללו בשעות התמוהות שלכם, תרוויחו מהן. הגישה שלי היא כזו שמיועדת לאנשים שלחוץ בזמן, כי הדבר האחרון שאתה צריך הוא עוד דבר אחד שתופס שעה מהיום שלך בלוח הזמנים שלך, האם אני צודק?

וזו הסיבה שיצרתי את Stretch Yourself Before You Wreck Yourself, תוכנית מתיחה וניידות מקוונת המיועדת לאנשים עסוקים שרוצים להוציא את הניחושים מתוך איך לתקן את בעיות התנועה שלהם ואת כאבי הגוף וכל מה שאתה עושה זה ללחוץ על Play, עקבו אחרי ותוך 3-5 דקות ליום, תקבלו הקלה ממה שמציק לכם.

מכיוון שזה בקצב עצמי אתה יכול פשוט לעשות את השיעורים כפי שתואר או שאתה יכול ליצור שגרת טיפול עצמי ארוכה יותר משלך בהתבסס על כל הכאבים והכאבים שיש לך באותו היום.

אין לראות בבלוג זה או בתוכן המופיע בו כתחליף לייעוץ רפואי. השימוש באתר ובתוכן הכלול בו הוא על אחריותו המלאה והבלעדית של המשתמש בלבד, ואינו מהווה, בשום מקרה, ייעוץ, הכוונה או המלצה מצד האתר.

לירן אלידומי

את הבלוג הזה הקמתי אחרי תקופה ארוכה בא סבלתי מכאבי גב תחתון עקב בלט קל משיק בעמוד השדרה, מה שגרם לי לכאבים עזים בנהיגה, וגם לפני השינה, החלטתי להקים בלוג שנותן מענה מקיף לכל השאלות שמצאתי ברשת כדי לעזור לכם להתמודד עם כאבי הגב שלכם.

מאמרים נוספים